10 geriausi projekto dalyviai lankėsi Londone

10 geriausi projekto dalyviai lankėsi Londone

Birželio 26-28 dienomis geriausi CREAZONE FUSION projekto dalyviai dalyvavo 3 dienų verslo kelionėje Londone, Jungtinėje Karalystėje.

Į projekto paskutinįjį Get Started etapą vyko 10 viso projekto metu išlikusių stipriausių ir komisijos atrinktų gabiausių bei didžiausią verslumo potencialą parodžiusių studentų. Studentai atstovavo tris komandas, kurių kiekviena mokomojo vizito Londone metu pristatė generuojamas verslo idėjas:

  • Buddy – lavinamasis žaisliukas, skirtas vaikams su negalia;
  • Urbster Farm – inovatyvus sprendimas daržoves auginti mieste;
  • Nighty - naktinio gyvenimo Lietuvoje programėle.

Londone dalyviai turėjo darbingas sesijas, intensyvią susitikimų su vietos verslininkais darbotvarkę. Aplankė vienas didžiausių tarptautinių kompanijų, verslo idėjas pristatė Lietuvos Respublikos Ambasados Londone ambasadoriui. Dalyvaudami tarptautinėje įmonių mugėje ieškojo investuotojų, keitėsi kontaktais bei susipažino su Jungtinės Karalystės startuolių ir inovacijų ekosistema.

Apie viską išsamiau...

Pirmąją Londone vizito dieną jaunieji entrepreneriai dalyvavo tarptautinėje įmonių ir kontaktų mugėje ,,The Meetings Show‘‘, kurioje savo stendus pristatė per 700 įmonių iš viso pasaulio. Mugėje dalyviai ne tik pažino Didžiosios Britanijos verslo aplinką, taip pat dalyvavo interaktyviose dirbtuvėse, klausėsi profesionalų pranešimų apie rinkodarą, kuriamo produkto vertę, įmonės finansų valdymą bei investicijų paiešką. ,,Sutikau net penkis verslininkus, su kuriais ir toliau palaikysiu ryšį‘‘ – džiaugiasi ir mugės įspūdžiais dalinosi projekto dalyvis.

Antrąją pirmos vizito Londone dienos pusę studentai Lietuvos Respublikos Ambasadoje Londone susitiko su Lietuvos prekybos rūmų JK prezidente Diana Školaite, Londone veikiančių įmonių Adams & Moore ir UJS Group Ltd vadovais. Dalyviai, turėjo galimybę pristatyti verslo idėjas, išgirdo daugybę vertingų patarimų iš praktikų. Vakaro kulminacija tapo diskusija su Londone įsikūrusia lietuve verslininke Saule Voluckyte. Ji įmonių grupės Family Office in London, teikiančios profesines paslaugas tarptautiniams verslininkams bei investuotojams Londone ir Šveicarijoje, įkūrėja.

Antrąją mokymų Londone dieną jaunieji verslininkai lankė lietuvių įmones. Studentų komanda Buddy aplankė ir susipažino su Sandra Naudžiūnaite - darželio "Spinduliukas" įkūrėja - su Alvija Černiauskaite - darželio-mokyklos "Obelėlė" vadove. Lietuvių įkurtuose vaikų darželiuose/mokyklėlėse projekto dalyviai pristatė kuriamą žaisliuką Buddy, diskutavo apie produkto galimą pritaikomumą JK.

Likusių komandų nariai susipažino su Nerijumi Malinausku. Nerijus sparčiai augančios mobiliųjų aplikacijų kūrimo įmonės MobOn Apps, veikiančios Vilniuje, Londone ir Filipinuose, įkūrėjas ir vadovas. Susitikimo metu buvo aptariamos šiuolaikinių aplikacijų galimybės, jų efektyvus panaudojimas versle.

Dienos pabaigoje dalyviai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti viename iš Londone įsikūrusių Facebook kompanijos ofisų. Facebook kompanijoje dirbantis IT programuotojas lietuvis Maksim Solovjov supažindino dalyvius su kompanijos veiklos ir valdymo ypatumais, diskutavo ir aptarė šiuo metu el. versle naudojamų mobiliųjų programėlių kūrimą, technines galimybes ir būtinus sprendimus.

Paskutiniąją verslo kelionės Londone dieną jaunieji entrepreneriai verslo idėjas pristatė Lietuvos Respublikos Ambasados Londone ambasadoriui Renatui Norkui, komercijos atašė Mantui Zamžickui. Susitikimo metu daug kalbėta, kaip patobulinti kiekvienos komandos verslo idėją, kaip kiekvienam rasti galimybę gauti finansavimą bei kokios verslo steigimo perspektyvos JK.   

Po susitikimo ambasadoje dalyviai skubėjo susitikit su IT technologijų verslo guru Aldu Kirvaičiu. Aldas Kirvaitis - sėkmingai prieš daugiau nei 20 metų įkurtos IT paslaugas teikiančios METASITE kompanijos įkūrėjas ir vadovas. Metasite klientai – gerai žinomos didžiosios Lietuvos ir Didžiosios Britanijos kompanijos. Su projekto dalyviais Aldas mielai dalinosi patarimais, diskutavo apie jų verslo galimą sėkmę/nesėkmę, kritiškai įvertino įvairius scenarijus. ,,Esame pakerėti Aldo patirtimi ir vertingais patarimais‘‘ – po susitikimo džiaugėsi projekto dalyvis.

Verslo kelionės Londone metu projekto dalyviai gavo įvairių vertingų patarimų, pastabų, apsikeitė daugybę jų verslo idėjoms aktualių kontaktų. Dalyviai džiaugėsi, kad ,,Lietuvos jaunimas turi tokių galimybių keliauti, kurti ir garsinti Lietuvą‘‘. Kaip suvenyrą jaunieji entrepreneriai parsivežė namo patirtį, o kiekvienas vizitas ir susitikimas įkvėpė bei motyvavo juos nesustoti bei siekti kuriamo produkto sėkmės!